Pasza dla kóz/owiec

Chrupka to doskonała pasza dla kóz i owiec, o naturalnym składzie i wysokiej smakowitości. Teksturowana mieszanka typu musli może być podawana jako pierwsza pasza stała. 

Pasza dla jagniąt i koźląt z bezpiecznym składem

Co powinna zawierać w sobie wysokiej jakości pasza dla kozy lub owcy? Naturalne pochodzenie komponentów paszowych jest bardzo ważne w diecie dorastających zwierząt. Dobrze skomponowana pasza to przede wszystkim prawidłowy wzrost i rozwój. 

W paszy Chrupka znajdziesz:

  • Chrupkę kukurydzianą - surowiec o wysokiej zawartości skrobi, dostarczający przede wszystkim energii, które młode koźlęta i jagnięta potrzebują. 

  • Golden Protein oraz poekstrakcyjna śruta sojowa - są to komponenty białkowe. Białko to materiał budulcowy, który jest niezwykle istotny u szybko rozwijających się i intensywnie rosnących zwierząt. 

  • mikroPSZENICĘ – ziarno pszenicy poddane procesowi ekstruzji, które następnie zostało drobno zmielone. Stanowi cenne źródło cukrów prostych tak bardzo potrzebnych rosnącym zwierzętom.

  • Płatki zbóż - jęczmień mikronizowany. Jęczmień w procesie mikronizacji przechodzi przemiany m.in. dochodzi do żelatynizacji skrobi. Proces ten poprawia strawność węglowodanów oraz białek. 

  • Susz z jabłek - ma wartość nie tylko żywieniową, ale również znacznie wpływa na smak i zapach paszy. Jest to bogate źródło witamin, chętnie zjadane przez kozy i owce. 

  • Ostropest plamisty - jest szczególnie znany ze swoich właściwości wspomagających pracę i regenerację wątroby. Pozytywnie wpływa na cały układ pokarmowy zwierząt. 

  • Melasa buraczana - surowiec wysokoenergetyczny, poprawiający smakowitość i zapach paszy. Dodatek melasy motywuje koźlęta i jagnięta do zwiększonego pobierania karmy.

  • Składniki mineralne - fosforan dwuwapniowy, węglan wapnia i chlorek sodu uzupełniają dietę kóz i owiec w minerały niezbędne w żywieniu małych przeżuwaczy. 

  • Witaminy i pierwiastki śladowe - witamina A, D, E oraz biotyna, a także mangan, miedź, żelazo, cynk, kobalt, selen i jod. Wszystkie te składniki odgrywają bardzo ważną rolę w procesach metabolicznych i są niezbędne w żywieniu kóz i owiec.

Surowce ekstrudowane i mikronizowane

Pasza dla kóz i owiec Chrupka w swoim składzie zawiera składniki ekstrudowane oraz mikronizowane. Są to metody uszlachetniania surowców paszowych, które pozytywnie wpływają na ich właściwości. W komponentach poddawanych tym procesom zachodzą przemiany fizykochemiczne, przyczyniające się do poprawy strawności, przyswajalności, smakowitości oraz trwałości. Karma dla kóz i owiec poddana procesom ekstruzji i mikronizacji to również wysoka higienizacja produktu. Proces ten ogranicza populację chorobotwórczych patogenów.

Profesjonalne żywienie od koźlęcia i jagnięcia

Błędy żywieniowe w pierwszych miesiącach życia mają znaczący wpływ na zdrowie zwierząt w późniejszych etapach ich rozwoju, dlatego pasza dla jagniąt i koźląt musi być wysokiej jakości, dostosowana do indywidualnych preferencji tych gatunków. Szczególnie ważna jest pasza dla kóz mlecznych, gdyż to właśnie w pierwszych etapach życia w organizmie zwierząt zachodzą przemiany, decydujące o przyszłej wydajności mlecznej. 

Niedobory węglowodanów, białka, witamin i minerałów w wieku koźlęcym i jagnięcym nie tylko wpływają na przyszłą wydajność mleczną, ale również zdrowie. Nieprawidłowo żywione zwierzęta są chorowite i osłabione.

Owce i kozy to przeżuwacze, dlatego szczególnie ważnym etapem wzrostu i rozwoju jest prawidłowe wykształcenie przedżołądków. Pasza stała ma tutaj kluczowe znaczenie. Wiele młodych zwierząt niechętnie pobiera paszę stałą o słabym smaku i zapachu. Pasza dla owiec i kóz Chrupka, dzięki starannie dobranym składnikom jest chętnie zjadana. Dodatek suszonych owoców i melasy sprawia, że pasza doskonale sprawdza się jako pierwsza pasza stała w żywieniu małych przeżuwaczy. Duże znaczenie mają również składniki ekstrudowane i mikronizowane, które cechuje lepsza strawność. Dzięki temu ograniczamy ryzyko podrażnienia jeszcze nie do końca rozwiniętego układu pokarmowego.


Pasza treściwa jest bardzo ważna

W żywieniu przeżuwaczy, ogromną rolę odgrywają pasze objętościowe i to ich udział w diecie jest kluczowy. Należy jednak pamiętać, że to właśnie treściwa karma dla kóz i owiec dostarcza im niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów, których intensywnie rozwijający się i rosnący organizm potrzebuje. Dzięki wysokiej zawartości tych składników, karma dla owiec i kóz Chrupka nie wymaga dodatkowej suplementacji. Mieszanka została skomponowana z myślą o koźlętach i jagniętach zarówno przeznaczonych do produkcji mleka, jak i w chowie hobbystycznym. 

Treściwa karma dla kozy lub owcy ze składnikami o wysokiej strawności ogranicza występowanie wzdęć i biegunek. Regularne spożywanie mieszanki pozytywnie wpływa na rozwój przedżołądków, zapewniając wysokie przyrosty i odporność organizmu. Naturalne surowce wykorzystywane w paszy gwarantują żywienie w zgodzie z naturą kóz i owiec. 
Chrupka Jagnięta/Koźlęta - 20KG

Chrupka Jagnięta/Koźlęta Pierwszym i zarazem szczególnie trudnym okresem w życiu zwierząt jest okres wzrostu i rozwoju . To on decyduje o przyszłej wydajności a tym samym opłacalności produkcji . Wiedząc o tym że zwierzęta rodzą się z niewykształconymi przedżołądkami, a cały proces trawienia przebiega tak samo jak u zwierząt monogastrycznych nie możemy żywić ich tymi samymi paszami co zwierzęta dorosłe .
75,60 zł