Pasza dla koni - Polska pasza wysokiej jakości | Chrupka.pl

Pasza dla koni

Odpowiednie żywienie to podstawa dobrostanu zwierząt. Wielu właścicieli, wybierając pasze dla koni, zwraca uwagę na to, aby była o odpowiednim składzie i strukturze, ale ważne jest również pochodzenie składników wykorzystywanych w mieszankach. Polska pasza dla koni to gwarancja wysokiej jakości w korzystnej cenie. Sklep z paszami dla koni chrupka.pl oferuje wiele mieszanek o różnorodnym składzie, dzięki czemu można dostosować żywienie do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Wśród produktów dostępnych w sklepie znajdziesz podstawowe mieszanki pasz, jak i karmy specjalistyczne, dla koni o określonych wymaganiach żywieniowych m.in. pasze dla koni bez owsa, karmy dla źrebiąt oraz dodatki żywieniowe.

Jak powstaje Chrupka?

Linia produktów żywieniowych Chrupka to starannie dobrane mieszanki. Każda karma dla koni to wysoka jakość i smakowitość. Produkty są w formie muesli z dodatkiem komponentów ekstrudowanych i mikronizowanych. Ekstruzja to proces przygotowywania komponentów paszowych, poprzez ich przetłaczanie w wysokiej temperaturze przy odpowiednio wysokim ciśnieniu. Mikronizacja z kolei polega na poddaniu surowca roślinnego w postaci płatków działaniu promieniowania podczerwieni. Główną zaletą zarówno ekstruzji jak i mikronizacji jest poprawa strawności paszy. Komponenty poddane zabiegom uszlachetniania są łatwiej trawione, w efekcie czego, zwiększa się przyswajalność składników odżywczych, witamin i minerałów. Proces ten ma także wpływ na zapach i smak. Karma dla koni powstała w ten sposób jest dla zwierząt zdecydowanie atrakcyjniejsza niż te same składniki zadawane bez uprzedniej obróbki. Wysoka temperatura stosowana w trakcie procesu pozwala na zniszczenie szkodliwych pleśni i grzybów.

Każdy z produktów dostępnych na stronie Chrupka.pl ma starannie dobrany skład, który wpływa zarówno na wartość odżywczą karmy, jak i jej smakowitość. W ofercie możesz znaleźć: Chrupka Basic, Chrupka Źrebak, Chrupka Sport, Beauty Builder, Omega Fiber, Vital Mash oraz Mineral Bonus.

Chrupka Basic

Jest to mieszanka typu muesli, odpowiednia dla koni i kuców. Mieszanka Basic to pasza bez owsa, o zredukowanym poziomie białka i energii. Stosowanie paszy podstawowej o niższym poziomie białka i węglowodanów, można ograniczyć nadpobudliwość oraz nerwowe zachowanie u koni. Jednocześnie mieszanka Basic zawiera kompletny zestaw witamin i minerałów, chelaty cynku, miedzi i manganu. Paszę cechuje wysoka strawność i przyswajalność składników odżywczych. Zaletą paszy jest skład o charakterze antyalergicznym tj. ekstrudowana kukurydza oraz dodatek wiążący mykotoksyny i kombinacja ziół i olejków eterycznych. Oprócz ekstrudowanej chrupki kukurydzianej w mieszance znajdują się mikronizowane płatki jęczmienia, lucerna oraz marchew.

Odpowiednio skomponowana pasza treściwa to przede wszystkim zapobieganie niedoborom składników odżywczych. Komponenty są dobrane w taki sposób, aby były lekkostrawne, pozytywnie wpływały na układ pokarmowy zwierzęcia i dostarczały organizmowi cennych witamin oraz makro- i mikroelementów.

Chrupka Źrebak

Podobnie, jak w przypadku karmy Basic, mieszanka nie zawiera owsa. przeznaczona jest dla źrebiąt przy matkach oraz w okresie odsadzeniowym. Zboża zawarte w paszy występują zarówno w postaci ekstrudowanej chrupki kukurydzianej oraz mikronizowanych płatków jęczmienia. Doskonale sprawdzi się jako pierwsza pasza treściwa. Ma bogaty skład aminokwasowy, wysoką wartość biologiczną białka, wysoki udział chelatów miedzi, cynku i manganu, a także dodatek magnezu i wapnia z alg morskich. Składniki te są niezbędne do prawidłowego wzrostu tkanki kostnej i mięśniowej rozwijającego się źrebaka.

W paszy dla źrebiąt kluczowe jest dostarczenie łatwo przyswajalnego wapnia i potasu w odpowiednich proporcjach, co minimalizuje ryzyko wystąpienia osteochondrozy. Jest to schorzenie pojawiające się u młodych, szybko rozwijających się zwierząt. Jest to zaburzenie występujące w obrębie tkanki chrzęstno-kostnej, prowadzące do powstawania zwyrodnień w jej obrębie.

Chrupka Sport

Mieszanka w formie wysokoenergetycznego muesli, przeznaczona dla koni w okresie intensywnego treningu. Uzupełnia dietę konia w białko oraz witaminy i minerały. Białko stanowi podstawowy budulec masy mięśniowej, wzmacnia mięśnie szkieletowe i wspomaga regenerację po treningach. Karma dla koni sportowych powinna zawierać dużą ilość białka i energii, ale również składniki wspomagające układ kostny zwierzęcia tj. wapń. Do karmy Chrupka Sport dodawany jest wapń pozyskiwany z alg morskich oraz magnez, chelaty cynku, miedzi i manganu, a także makro- i mikroelementy, które koń traci w czasie intensywnego treningu. Optymalna zawartość skrobi stanowi dla konia źródło szybko przyswajalnej energii.

Beauty Builder

Pasza dla koni w intensywnym treningu sportowym, budujące masę mięśniową oraz w okresie rekonwalescencji, po znacznej utracie masy ciała np. w wyniku kontuzji, ale także z przeznaczeniem pokazowo-hodowlanym. Jest to idealne rozwiązanie dla koni potrzebujących szybkiej poprawy kondycji zarówno w zakresie budowy masy mięśniowej, jak i poprawy okrywy włosowej i stan rogu kopytowego.

Połączenie łatwo dostępnej energii niezbędnej w pracy wierzchowca z wysokim poziomem uszlachetnionego białka w zestawie z mikro – i makroelementami wspierającymi układ mięśniowo-szkieletowy to nieodzowny dodatek do treningu konia sportowego czy biorącego udział w wystawach hodowlanych. Taki zestaw to przepis na rozwój masy mięśniowej oraz regenerację włókien mięśniowych sportowca i odnowę komórek po intensywnym wysiłku.

Omega Fiber

Karma ekstrudowana, której głównym zadaniem jest dostarczenie wysokiej jakości włókna pokarmowego (pow. 20%). Pasza ma właściwości prebiotyczne i wspomaga prawidłowe działanie układu pokarmowego. Omega Fiber zawiera dodatek siemienia lnianego, które dodatkowo chroni błonę śluzową przewodu pokarmowego. Jest cennym źródłem flawonoidów pochodzących z łuski gryczanej oraz witamin z grupy B.

Zalecana jako dodatek do paszy treściwej w codziennej profilaktyce. Może być łączona z karmą Basic, Sport lub Beauty Builder w proporcjach zależnych od potrzeb danego konia. Szczególnie zaleca się stosowanie Omega Fiber w przypadku koni nadpobudliwych, w profilaktyce chorób metabolicznych oraz dla klaczy hodowlanych.

Vital Mash

Dietetyczna pasza dla koni złożona w 100% ze składników ekstrudowanych, stanowiąca prawdziwą bombę energetyczną. Stanowi bogate źródło węglowodanów oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6. Dodatek jest zalecany dla koni sportowych i przeznaczonych do rozrodu. Zdecydowanie poprawia płodność zwierząt. W przypadku klaczy ułatwia skuteczne pokrycie i utrzymanie ciąży, a w przypadku ogierów, poprawia jakość nasienia. Wysoka zawartość składników odżywczych wpływa także na stan sierści i skóry, przyspiesza regenerację po urazach i stymuluje układ odpornościowy. Karma może być stosowana codziennie, w ilości dostosowanej do potrzeb konia.

Mineral BONUS

Jest to mieszanka mineralna uzupełniająca dla koni. W swoim składzie zawiera węglan wapnia, fosforan jednowapniowy oraz chlorek sodu. Nośnikiem składników jest ekstrudowana kukurydza. Preparat o wysokiej zawartości witamin oraz mikro- i makroelementów tj. witaminy A, D3, E, K, B1, B2, B6, B12, biotyna, miedź, żelazo, cynk, kobalt, selen. Dawkowanie zależne od wieku, masy, użytkowania oraz żywienia podstawowego konia.

 • Wapń – podstawowy materiał budulcowy tkanki kostnej oraz aktywator wielu enzymów. Reguluje pracę układu nerwowego, mięśni oraz wydzielanie hormonów.

 • Fosfor – wraz z wapniem odpowiada na zdrowe i mocne kości. Buduje kwasy nukleinowe i uczestniczy w przewodzeniu bodźców nerwowych.

 • Sód – bierze udział w regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej. Wspomaga prawidłowe działanie układu nerwowego i mięśni.

 • Magnez – aktywuje wiele enzymów biorących udział w przemianach wewnątrz komórek, w syntezie białek oraz przewodzeniu impulsów nerwowych i skurczu mięśni. Ma także znaczenie w procesie termoregulacji i regulowaniu ciśnienia krwi oraz gospodarce mineralnej kości.

 • Witamina A – chroni zewnętrzne warstwy skóry i błon śluzowych, usuwa wolne rodniki i stymuluje wzrost u młodych koni.

 • Witamina D3 – wspomaga przyswajanie wapnia i fosforu.

 • Witamina E – niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mięśni szkieletowych i serca.

 • Witamina K – niezbędna w procesie krzepnięcia krwi. Naturalnie jest syntetyzowana w przewodzie pokarmowym konia przez mikroorganizmy jelitowe. Niedobory mogą wystąpić w przypadku koni z zaburzeniami ze strony układu pokarmowego.

 • Witamina B1 – odgrywa istotną rolę w układzie nerwowym, przemianach cukru, a także wspomaga przemianę materii. Przyśpiesza gojenie się ran i redukuje dolegliwości bólowe.

 • Witamina B2 – niezbędna w metabolizmie białka oraz węglowodanów i tłuszczów. Wspomaga układ nerwowy, poprawia rozród zwierząt.

 • Witamina B6 – odpowiada za przemiany biochemiczne w organizmie konia, wpływa na ciśnienie krwi i oraz pracę serca i mięśni szkieletowych.

 • Witamina B12 – odgrywa istotną rolę w procesie krwiotwórczym i syntezie kwasów nukleinowych.

Odpowiednio skomponowana mieszanka mineralna pozwala zapobiegać niedoborom witamin oraz makro- i mikroelementów. Jest to szczególnie ważne w przypadku koni użytkowanych sportowo, które podczas intensywnego treningu tracą wiele cennych składników.

Dlaczego Pasza dla Koni Chrupka?

Pasza dla kucyka lub konia nie musi być droga. Powinna być jednak najwyższej jakości, taka którą z wielką chęcią sami chcielibyśmy zjeść. Dlatego też wszystkie produkty ekstrudowane zarówno w postaci sypkiej jaki i chrupka oraz mikronizowane płatki zbożowe oraz białkowe zostały wytworzone na tych samych urządzeniach przy zachowaniu wysokich standardów produkcyjnych co produkty dla ludzi. W sklepie Chrupka.pl znajdziesz profesjonalną karmę, która będzie zarówno podstawowym żywieniem, jak i preparatem wspomagającym prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Zarówno smak, jak i struktura paszy zachęcają konie do jej pobierania.

Chrupka dla koni:

 • bezpieczny skład, ekstrudowane i mikronizowane komponenty sprawiają, że karma zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń trawienia,

 • składniki paszy są odpowiednio przygotowane, doskonale wchłaniają się w jelicie cienkim, przez co zmniejsza się występowanie kolek jelitowych,

 • struktura zapobiega łapczywemu pobieraniu paszy, co zapobiega owrzodzeniu żołądka,

 • zawiera ekstrakty roślinne i zioła, które stymulują układ odpornościowy,

 • pasza dla koni jest pozbawiona jest frakcji pylistej, co ogranicza występowanie problemów ze strony układu oddechowego.

Pasza dla koni bez owsa to doskonała alternatywa, która dostarcza koniom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Składniki pokarmowe są lekkostrawne i łatwo przyswajalne, a nie wydalane przez zwierzęta. Pozwala to na obniżenie kosztów żywienia koni w sposób bezpośredni. Dobra karma to również redukcja kosztów chowu koni w sposób pośredni. Jak powiedział Hipokrates „Lepiej zapobiegać niż leczyć” - to właśnie to hasło przyświeca linii produktów Chrupka, dlatego warto zastanowić się nad wyborem wysokiej jakości paszy, a z pewnością uniknie się wielu dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a co za tym idzie, mniej wydasz na profilaktykę i zabiegi weterynaryjne, które są zbędne u zdrowych, dobrze odżywionych koni. Pasza Chrupka to polski produkt, zawierający w swoim składzie bezpieczne, dostosowane do potrzeb koni składniki.

Chrupka Basic - 200g

NOWA LEPSZA JAKOŚĆ! To mieszanka paszowa typu musli polecana jako pasza podstawowa dla koni i kuców. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kombinacji zbóż o charakterze antyalergicznym (ekstrudowana kukurydza), wysoce specjalistycznego dodatku wiążącego mykotoksyny oraz kombinacji ziół i olejków eterycznych do minimum ogranicza wpływ żywienia na występowanie schorzeń układu oddechowego.
2,99 zł

Chrupka Basic - 20kg

NOWA LEPSZA JAKOŚĆ! To mieszanka paszowa typu musli polecana jako pasza podstawowa dla koni i kuców. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kombinacji zbóż o charakterze antyalergicznym (ekstrudowana kukurydza), wysoce specjalistycznego dodatku wiążącego mykotoksyny oraz kombinacji ziół i olejków eterycznych do minimum ogranicza wpływ żywienia na występowanie schorzeń układu oddechowego.
84,00 zł

Chrupka Sport - 10kg

To mieszanka polecana dla koni w intensywnym treningu. Skład paszy dla koni sportowych to zbiór drogocennych składników , które nie tylko dostarczą odpowiednich mikroelementów, ale także pomogą zachować zwierzętom odpowiednią sylwetkę. Wysoka strawność przy odpowiednim poziomie białka i energii pozwala odciążyć układ pokarmowy konia i przeznaczyć większą część składników pokarmowych bezpośrednio na pracę.
53,00 zł

Chrupka Sport - 200g

To mieszanka polecana dla koni w intensywnym treningu. Skład paszy dla koni sportowych to zbiór drogocennych składników , które nie tylko dostarczą odpowiednich mikroelementów, ale także pomogą zachować zwierzętom odpowiednią sylwetkę. Wysoka strawność przy odpowiednim poziomie białka i energii pozwala odciążyć układ pokarmowy konia i przeznaczyć większą część składników pokarmowych bezpośrednio na pracę.
2,99 zł

Chrupka Sport - 20kg

To mieszanka polecana dla koni w intensywnym treningu. Skład paszy dla koni sportowych to zbiór drogocennych składników , które nie tylko dostarczą odpowiednich mikroelementów, ale także pomogą zachować zwierzętom odpowiednią sylwetkę. Wysoka strawność przy odpowiednim poziomie białka i energii pozwala odciążyć układ pokarmowy konia i przeznaczyć większą część składników pokarmowych bezpośrednio na pracę.
94,00 zł

Chrupka Źrebak - 200g

To specjalnie przygotowana mieszanka paszowa typu musli pozwalająca na dokarmianie paszami stałymi źrebiąt przy matkach i w okresie po odsadzeniu. Najwyższej jakości komponenty przy optymalnym poziomie składników pokarmowych oraz nowatorska metoda produkcji pozwalają uzyskać zdrowe, witalne oraz odpowiednio odchowane źrebięta. Zastosowanie różnych źródeł wapnia oraz jego odpowiedni stosunek do fosforu stanowi cenne narzędzie w profilaktyce osteochondrozy .
2,99 zł

Chrupka Źrebak - 20kg

To specjalnie przygotowana mieszanka paszowa typu musli pozwalająca na dokarmianie paszami stałymi źrebiąt przy matkach i w okresie po odsadzeniu. Najwyższej jakości komponenty przy optymalnym poziomie składników pokarmowych oraz nowatorska metoda produkcji pozwalają uzyskać zdrowe, witalne oraz odpowiednio odchowane źrebięta. Zastosowanie różnych źródeł wapnia oraz jego odpowiedni stosunek do fosforu stanowi cenne narzędzie w profilaktyce osteochondrozy .
99,00 zł

Omega Fiber - 200g

Nowa ulepszona formuła z dodatkiem alg morskich! To ekstrudowana mieszanka paszowa, która dostarcza wysokiej jakości przyswajalnego włókna oraz posiada właściwości dietetyczne, dzięki substancjom śluzowym siemienia lnianego, korzystnie wpływającym na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Co więcej, utrzymuje poprawną aktywność układu pokarmowego oraz pozytywnie wpływa na jakość rogu kopytowego i połysk sierści .
2,99 zł

Omega Fiber - 20kg

Nowa ulepszona formuła z dodatkiem alg morskich! To ekstrudowana mieszanka paszowa, która dostarcza wysokiej jakości przyswajalnego włókna oraz posiada właściwości dietetyczne, dzięki substancjom śluzowym siemienia lnianego, korzystnie wpływającym na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Co więcej, utrzymuje poprawną aktywność układu pokarmowego oraz pozytywnie wpływa na jakość rogu kopytowego i połysk sierści .
66,00 zł

Vital Mash - 200g

Doskonałe źródło energii. Bardzo dobrze sprawdza się jako dodatek dla koni sportowych (rajdowych, ujeżdżeniowych, skokowych, wyścigowych). Stanowi prawdziwą "bombę energetyczną" (dostarcza dwa razy więcej energii niż białka i węglowodany). Jest bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3 i omega-6, których koński organizm sam nie może wyprodukować.
2,99 zł

Vital Mash - 25kg

Doskonałe źródło energii. Bardzo dobrze sprawdza się jako dodatek dla koni sportowych (rajdowych, ujeżdżeniowych, skokowych, wyścigowych). Stanowi prawdziwą "bombę energetyczną" (dostarcza dwa razy więcej energii niż białka i węglowodany). Jest bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3 i omega-6, których koński organizm sam nie może wyprodukować.
108,00 zł

Vital Mash - 5kg

Doskonałe źródło energii. Bardzo dobrze sprawdza się jako dodatek dla koni sportowych (rajdowych, ujeżdżeniowych, skokowych, wyścigowych). Stanowi prawdziwą "bombę energetyczną" (dostarcza dwa razy więcej energii niż białka i węglowodany). Jest bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3 i omega-6, których koński organizm sam nie może wyprodukować.
30,00 zł

Mineral Bonus - 10kg

Mieszanka paszowa uzupełniająca mineralna dla koni. Zalecana jako uzupełnienie zapotrzebowania mineralno-witaminowego u koni żywionych OMEGA FIBER. Niskoskrobiowa dieta oparta na produktach OMEGA FIBER oraz MINERAL BONUS zalecana jest w żywieniu koni nadpobudliwych oraz w przypadku koni z chorobami metabolicznymi takimi jak ochwat, wzdęcia, kolki czy choroby wrzodowe.
75,00 zł

Chrupka BEAUTY BUILDER - 20kg

NOWOŚĆ Musli dla koni w intensywnym treningu sportowym, budujące masę mięśniową i poprawiające wygląd i prezentację. Pasza Beauty Builder jest produktem przeznaczonym szczególnie dla koni w intensywnym treningu sportowym oraz w okresie rekonwalescencji, po znacznej utracie masy ciała np. w wyniku kontuzji, ale także z przeznaczeniem pokazowohodowlanym, czy do sprzedaży.
102,00 zł

Próbka nowej karmy dla psów

Już niedługo w sprzedaży nasza NOWOŚĆ - pełnoporcjowa karma dla psów Chrupka! W związku z tym przygotowaliśmy specjalną akcję: możliwość zakupu maksymalnie dwóch opakowań ok dwukilogramowej próbki karmy za 0 zł doliczany jest wyłącznie koszt dostawy 2kg. W zamian za to będziemy wdzięczni za podzielenie się swoją opinią na temat nowego produktu :) UWAGA! Zamówienia powyżej 2 szt. będą anulowane. Jeden klient = max. 2 opakowania karmy. Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień, WYDŁUŻONY CZAS REALIZACJI (nawet do 2 tygodni). Ilość darmowych próbek jest ograniczona, a chcielibyśmy, aby jak największa ilość pupili mogła przetestować karmę.
0,00 zł