Próbka nowej karmy dla psów

Już niedługo w sprzedaży nasza NOWOŚĆ - pełnoporcjowa karma dla psów Chrupka!

W związku z tym przygotowaliśmy specjalną akcję:

możliwość zakupu maksymalnie dwóch opakowań ok dwukilogramowej próbki karmy za 0 zł doliczany jest wyłącznie koszt dostawy 2kg.

W zamian za to będziemy wdzięczni za podzielenie się swoją opinią na temat nowego produktu :)

UWAGA! Zamówienia powyżej 2 szt. będą anulowane.

Jeden klient = max. 2 opakowania karmy.

Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień, WYDŁUŻONY CZAS REALIZACJI (nawet do 2 tygodni).

Ilość darmowych próbek jest ograniczona, a chcielibyśmy, aby jak największa ilość pupili mogła przetestować karmę.

PR02
niedostępny
0,00 zł
Obecnie brak na stanie

Chrupka - karma dla psów

to unikalna karma skomponowana na bazie najwyższej jakości składników zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem siemienia lnianego. Charakteryzuje się wysoką wartością biologiczną białka i wysoką strawnością. Ma właściwości prozdrowotne.

Dlaczego Chrupka?

- Wolna jest od składników chemicznych (konserwantów, przeciwutleniaczy, barwników, substancji zapachowych) oraz od wyizolowanych, syntetycznych aminokwasów, minerałów i witamin.

- Jest to unikalna karma, skomponowana na bazie najwyższej jakości składników zwierzęcych i roślinnych, z dodatkiem siemienia lnianego. Charakteryzuje się wysoką strawnością i wartością biologiczną białka. Ma właściwości prozdrowotne.

- Jest źródłem łatwostrawnych i dobrze przyswajalnych składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego rozwoju organizmu naszego pupila. Większa strawność to mniejsze  obciążenie dla krótkiego przewodu pokarmowego psa. Większa przyswajalność to mniej wydalanych, czyli mniej zmarnotrawionych składników pokarmowych. Wysoka strawność i przyswajalność to również mniejsza ilość odchodów i gazów.

- Zawiera dodatek cennego, specjalnie preparowanego siemienia lnianego oraz oleju rybiego gwarantujących właściwy poziom kwasu Omega 3 i Omega 6. Liczne badania dowodzą, że związki te chronią serce i układ krwionośny psów, wspierają także prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Ponadto wpływają na grubość, gęstość, połysk i piękny wygląd okrywy włosowej naszych pupili.

- Szybciej zaspakaja apetyt i na dłużej wywołuje uczucie sytości, dzięki czemu zapobiega przekarmianiu zwierząt i jest bardzo skuteczna w walce z nadwagą. Zapewnia dobre samopoczucie Twojemu pupilowi i poprawia komfort życia. Dzięki wyselekcjonowanym komponentom nadaje się do żywienia psów z wrażliwym układem pokarmowym oraz skłonnościami do alergii.

- Bo... zdrowa, smaczna i naturalna!

Składniki analityczne:

białko surowe 21%; oleje i tłuszcze surowe 5%; włókno surowe 0,7%; popiół surowy 4%; wapń 0,6%; fosfor 0,5%; sód 0,4%

Skład:

ryż mikronizowany, suszone ryby atlantyckie, suszona rozpyłowo plazma krwi, suszone rozpyłowo jajka kurze, o-MEGA L (siemię lniane ekstrudowane, kukurydza ekstruduwana, jabłka ekstrudowane, ziarno ostropestu ekstrudowane), wapienne algi morskie.

Dawkowanie:

ok. 150-200g na 10 kg masy ciała

Zapotrzebowanie pokarmowe jest sprawą indywidualną, zależną od: aktywności, rasy, wieku, środowiska życia, stanu fizjologicznego i stanu zdrowia.


Instrukcja karmienia:

Podawać na sucho lub zalaną letnią wodą.

Obowiązkowo pies musi mieć dostęp do świeżej wody.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ…

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” - ta znana maksyma, przypisywana Hipokratesowi, obowiązuje niemal w każdej dziedzinie. Szczególnie ważna jest w przypadku profilaktyki różnych chorób. Już Hipokrates wprowadził dietę jako środek profilaktyczny zapobiegający chorobom. Dzisiaj liczne badania naukowe potwierdzają ścisły związek między niewłaściwą, niezdrową dietą a powstawaniem najcięższych chorób, w tym nowotworów zarówno u ludzi jak i u zwierząt. Dlatego też prawidłowe, zbilansowane żywienie jest kluczem do dobrego zdrowia. Bo zdrowie zaczyna się… w jelitach! W naszych rękach leży zatem nie tylko nasze zdrowie, ale i zdrowie naszego pupila. W kwestii jedzenia pies jest całkowicie zdany na nas. Jego samopoczucie, witalność i długość życia zależą w dużym stopniu od nas.

WYJĄTKOWY ZESTAW SKŁADNIKÓW DLA TWOJEGO PSA

Ta wyjątkowa karma skomponowana jest na bazie najwyższej jakości składników zwierzęcych i roślinnych:

Suszone ryby atlantyckie są doskonałym źródłem białka o wysokiej strawności i doskonałym składzie aminokwasowym. Mączka rybna zawiera duże ilości łatwo przyswajalnego fosforu, wapnia, jodu i selenu. Olej rybny jest źródłem WNKT Omega-3 oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, w tym witaminy A i D.

Suszone rozpyłowo jaja kurze to prawdziwa bomba odżywcza. W jajku zawarte są wszystkie składniki niezbędne do stworzenia życia. Dlatego jajko od wieków jest symbolem życia. Jajka przede wszystkim są źródłem pełnowartościowego białka, zawierającego wszystkie aminokwasy, w tym niezbędne, których organizm nie potrafi wyprodukować. Skład aminokwasowy białka jaja kurzego uważany jest za jeden ze wzorców idealnego składu białka w żywieniu ludzi i zwierząt. Jajka mają także korzystny skład tłuszczu. Tylko poniżej 30% tłuszczu jaja to tłuszcze nasycone a reszta to kwasy tłuszczowe nienasycone i wielonienasycone, w tym kwasy omega-3 i omega-6, których organizm nie potrafi syntetyzować. Suszone rozpyłowo jaja kurze są istotnym źródłem witamin (A, E, D, K oraz witamin z grupy B), a także minerałów (wapnia, fosforu, sodu, potasu, magnezu, żelaza, miedzi, cynku, selenu, jodu). Poza składnikami odżywczymi jajka zawierają również substancje bioaktywne, które działają przeciwwirusowo i antybakteryjnie.

Suszona rozpyłowo plazma krwi jest źródłem białek funkcjonalnych o aktywności biologicznej zarówno w przewodzie pokarmowym i w całym organizmie zwierząt karmionych dietą z jej dodatkiem:

  • Plazma krwi jest bogatym źródłem immunoglobulin– białek aktywnie zwalczających wiele patogenów.

  • Immunoglobuliny plazmy krwi podanej w diecie chronią przed toksynami bakteryjnymi nie tylko układ pokarmowy (Bosi i wsp., 2004; Garriga i wsp., 2005), ale również zmieniają reakcję na toksyny bakteryjne dostające się np. do górnych dróg oddechowych (Bikker i wsp., 2010).

  • Plazma krwi w diecie ogranicza biegunki wywołane enterotoksyną (Perez-Bosque i wsp., 2004).

  • Plazma krwi w diecie efektywnie zmniejsza ostrość stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym (Nofrarias i wsp., 2006) i całym organizmie (Bikker i wsp., 2010; Maijo i wsp., 2012), włączając artretyczne stany zapalne, stany po zabiegach, operacjach lub zranieniach (obserwacje własne).

Mikronizowany ryż poddany procesowi ekstruzji, podczas której dochodzi do głębokiej żelatynizacji skrobi, jest łatwostrawny i przyswajalny w stopniu podobnym do popularnej przekąski chrupek kukurydzianych. Przewód pokarmowy psa jest względnie krótki i wszelkie ziarno obecne w karmie wymaga obróbki technologicznej poprawiającej strawność ziarna zbóż. Ryż jest także bogatym źródłem błonnika pokarmowego, który poprawia perystaltykę i motorykę jelit oraz pasaż treści pokarmowej. Skutecznie eliminuje zaburzenia trawienne, biegunki oraz zaparcia. Ryż nie zawiera glutenu, na który uczulonych jest coraz więcej psów.

Siemię lniane. Nasiona lnu są wykorzystywane w żywieniu ludzi i zwierząt od tysięcy lat. Specjalną uwagę uzyskały w latach 90-tych ubiegłego wieku, gdy lepiej zrozumiano rolę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (WNKT) z rodziny Omega-3, a szczególnie kwasu α-linolenowego, w przeciwdziałaniu stanom zapalnym. Dostarczane wraz z siemieniem lnianym WNKT Omega-3 mają nie tylko działanie przeciwzapalne, ale zmieniają też profil składu kwasów tłuszczowych w siarze, mleku i mięśniach, nadają połysk sierści oraz poprawiają odporność psów na infekcje. Siemię lniane zawiera również prozdrowotne mucyny (2-7%) – rozpuszczalne w wodzie węglowodany regulujące stolec. Oprócz tego, siemię lniane charakteryzuje się wysoką wartością energetyczno-białkową, gdyż zawiera około 40% tłuszczu (oleju lnianego) oraz około 20% białka (do 24%). Proces ekstruzji siemienia lnianego zwiększa energię strawną tego ziarna z około 51% nawet do ponad 80% (Noblet et al. 2008).

Algi morskie suplement ze zmineralizowanych czerwonych alg zawiera wapń i magnez o dużej biodostępności, a także wiele innych makro i mikroelementów korzystnych dla zdrowia zwierząt (fosfor, potas, sód, żelazo, miedź, miedź, selen, jod). Zmineralizowane czerwone algi wzmacniają mięśnie, ścięgna i stawy. Minerały nie tylko odpowiadają za właściwą mineralizację kości i zębów, ale także wspierają pracę układów: nerwowego, mięśniowego i krwionośnego.

OPTYMALNE TECHNOLOGIE

O wyjątkowym i niepowtarzalnym charakterze naszego modelu żywienia decydują nie tylko najwyższej jakości komponenty, ale również nowoczesne technologie ich utrwalania i uszlachetniania, dzięki którym uzyskuje się wyższą strawność i dłuższą trwałość, bez konieczności użycia chemicznych konserwantów i przeciwutleniaczy.

  • Ekstruzja jest obróbką „baro-termiczną”, czyli taką w której surowce poddawane są działaniu wysokiej temperatury pod wysokim ciśnieniem, w kontrolowanej wilgotności obrabianego materiału i przez bardzo krótki czas mierzony w sekundach. Opuszczający wnętrze ekstrudera materiał, w wyniku różnicy ciśnienia podlega olbrzymim siłom ścinającym powodującym eliminacje wszelkich bakterii i wirusów, rozrywanie rozgotowanego włókna, ekspansję skrobi, zwiększenie przyswajalności aminokwasów, odparowanie wody i uzyskanie bardzo długiej trwałości (nawet ponad rok) przy przechowywaniu w suchym miejscu.

  • Suszenie rozpyłowe jest technologią utrwalania produktów płynnych pozwalającą na usunięcie wody w warunkach umożliwiających pełne zachowanie wartości biologicznej i funkcjonalności składników surowca. Suszenie rozpyłowe stosuje się między innymi do suszenia mleka w proszku dla niemowląt.

  • Mikronizacja (mielenie) - proces redukcji średnicy cząstek stałych materiału do wielkości rzędu mikrometrów. Dzięki temu procesowi znacznie zwiększa się dostępność i przyswajalność składników pokarmowych.

KORZYŚCI I ZALETY

Jakie są korzyści i zalety stosowania oferowanej przez nas zdrowej i naturalnej kompletnej karmy dla psów?

 

Wysoka wartość odżywcza

Ta wyjątkowa karma skomponowana jest na bazie najwyższej jakości składników zwierzęcych i roślinnych z dodatkiem siemienia lnianego. Charakteryzuje się wysoką strawnością i wartością biologiczną białka. Jest bogatym źródłem wysokostrawnych i przyswajalnych składników odżywczych (białek, tłuszczy, witamin i minerałów).

 

Właściwości prozdrowotne

Ma właściwości prozdrowotne, jest źródłem białek funkcjonalnych o aktywności biologicznej, zarówno w przewodzie pokarmowym i w całym organizmie zwierząt. Przeciwdziała stanom zapalnym i ogranicza występowanie biegunek wywoływanych namnażaniem niepożądanych szczepów bakteryjnych. Jest bogatym źródłem immunoglobulin, chroniących organizm przed infekcjami oraz likwidujących ogniska zapalne. Poprawia odporność zwierząt na infekcje patogenów oraz alergenów. Ta, z kolei wpływa na zdrowotność i witalność psów. Zawiera dodatek cennego, specjalnie preparowanego siemienia lnianego oraz oleju rybnego, gwarantujących właściwy poziom kwasów tłuszczowych omega-3. Liczne badania dowodzą, że związki te chronią serce i układ krwionośny psów, wspierają także prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Ponadto wpływają na grubość, gęstość, połysk i piękny wygląd okrywy włosowej naszych pupili.

 

Eliminuje zaburzenia trawienne

Jest bogatym źródłem włókna pokarmowego. Specjalnie preparowane włókno wpływa na prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Znacznie poprawia perystaltykę i motorykę jelit, odżywia i stymuluje wzrost prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego oraz ogranicza występowanie patogennych bakterii, przez co wspiera odporność organizmu. Skutecznie eliminuje zaburzenia trawienne, biegunki oraz zaparcia.

Łatwostrawna i przyswajalna

Jest źródłem łatwostrawnych i dobrze przyswajalnych składników pokarmowych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju organizmu naszego pupila. Większa strawność to mniejsze obciążenie dla krótkiego przewodu pokarmowego psa. Niestrawione resztki nie zalegają w jelitach i nie powodują uczucia dyskomfortu i ciężkości. Większa przyswajalność to mniej wydalanych czyli mniej zmarnotrawionych składników pokarmowych. Wysoka strawność i przyswajalność to również mniejsza ilość odchodów i gazów.

Skraca czas i intensywność linienia

CHRUPKA jest bogatym źródłem cennego białka, będącego głównym składnikiem psiego włosa. Ponadto, oleje rybny i lniany, a także biodostępne witaminy i minerały wpływają pozytywnie nie tylko na kondycję samej sierści, ale też na zdrowie skóry, jej elastyczność i odporność na stany zapalne. Mają wpływ na grubość, gęstość, połysk i piękny wygląd okrywy włosowej.

Wywołuje uczucie sytości

Szybciej zaspakaja apetyt i na dłużej wywołuje uczucie sytości, dzięki czemu zapobiega przekarmianiu zwierząt i jest bardzo skuteczna w walce z nadwagą. Zapewnia dobre samopoczucie Twojemu pupilowi i poprawia komfort życia.

Bezglutenowa i bez konserwantów

Wolna jest od składników chemicznych (konserwantów, przeciwutleniaczy, barwników, substancji zapachowych) oraz od wyizolowanych, syntetycznych aminokwasów, minerałów i witamin. Dzięki wyselekcjonowanym komponentom nadaje się do żywienia psów z wrażliwym układem pokarmowym oraz skłonnościami do alergii.

Bardzo smaczna

Poza wysoką wartością odżywczą posiada ogromne walory smakowe. CHRUPKA jest bardzo chętnie pobierana, nawet przez psie „niejadki”.

Komentarze (19)
Oceń