Aktualności

Jak mistrzowie żywią swoje konie?

Dla Michała i Grzegorza Kubiaków żywienie koni jest podstawową kwestią, na którą zwracają szczególną uwagę. Bez odpowiedniego żywienia, konie, nawet z najlepszym rodowodem, mogą nie odnieść efektu hodowlanego. Prawidłowe żywienie jest kluczem do zdrowi konia i jego sportowej kondycji.

Licencje dla ogierów karmionych Chrupką!

2-3 lutego 2021r. na terenie JKS Przybyszewo w Lesznie, Polski Związek Hodowców Koni przeprowadził polową wierzchową próbę dzielności ogierów ras szlachetnych.

Dlaczego warto wybrać ekstrudowane pasze dla koni?

Ekstruzja jest procesem uszlachetniania surowców i gotowych produktów. Zabieg ten poprawia m. in. strawność oraz przyswajalność składników pokarmowych, a w konsekwencji ułatwia koniom trawienie.

Czym jest ekstruzja i dlaczego znalazła zastosowanie w produkcji pasz dla koni?

Ekstruzja to proces uszlachetniania surowców i gotowych produktów. W procesie tym, pod wpływem wysokiego ciśnienia, wysokiej temperatury i w krótkim okresie czasu, dochodzi do „zagotowania” ekstrudowanych produktów. Zabieg ten ma na celu poprawę strawności i przyswajalności składników pokarmowych, a w konsekwencji ułatwienie zwierzętom trawienia. Zmienia się zarówno struktura białek, tłuszczów, skrobi oraz włókna.

"GrandPet + Chrupka to znaczy: zdrowo, smacznie i naturalnie!" .. i nie tylko

Ta znana maksyma, przypisywana Hipokratesowi – „Lepiej zapobiegać niż leczyć” obowiązuje niemal w każdej dziedzinie. Prawda ta sprawdza się w przypadku profilaktyki różnych chorób. Już Hipokrates wprowadził dietę jako środek profilaktyczny zapobiegający chorobom. Dzisiaj liczne badania naukowe potwierdzają ścisły związek między niewłaściwą, niezdrową dietą a powstawaniem najcięższych chorób, w tym nowotworów zarówno ludzi jak i zwierząt, Dlatego też prawidłowe - zbilansowane żywienie jest kluczem do dobrego zdrowia.

Optymalne technologie oraz idealny zestaw składników karmy dla Twojego psa

Stosując w żywieniu psów te dwa produkty: Chrupka i GrandPet można w sposób elastyczny dostosować energię i składniki prozdrowotne do potrzeb psa w zależności od jego potrzeb związanych z rasą, wiekiem, stanem zdrowia i kondycją ciała.