Aktualności

Pasza treściwa i energetyczna dla koni: Jak dobrać najlepszą dietę dla swojego konia?

Pasza treściwa uzupełnia dietę konia w niezbędne składniki odżywcze. Choć jej udział jest proporcjonalnie mniejszy do pasz objętościowych, ma ona kluczowe znaczenie w żywieniu zwierząt. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej mieszanki, która pokryje zapotrzebowanie energetyczne Twojego konia i będzie chętnie przez niego pobierana. Jakie znaczenie ma pasza treściwa i na co należy zwrócić uwagę, podczas jej zakupu?

Odpowiednia dieta jako leczenie wrzodów u koni - jakie pasze wybrać?

Dieta powinna być zawsze indywidualnie dostosowana do potrzeb konia. W przypadku koni cierpiących na chorobę wrzodową, należy zwrócić szczególną uwagę na skład oraz strukturę paszy. Dotyczy to zarówno koni ze zdiagnozowaną chorobą wrzodową, jak i koni z podejrzeniem choroby. Odpowiednia dieta pozwoli na złagodzenie uporczywych objawów ze strony przewodu pokarmowego. Jakie są objawy wrzodów u koni i na co należy zwracać uwagę, podczas wyboru paszy?

Ochwat u koni - jak zredukować ryzyko dzięki odpowiedniej paszy?

Ochwat to groźna choroba wpływająca na cały organizm konia, objawiająca się na wiele sposobów m.in. poprzez bolesność kopyt oraz wysoką temperaturę ciała. Bardzo ważna jest szybka reakcja od razu po dostrzeżeniu pierwszych objawów, gdyż może on zagrażać życiu zwierzęcia. Jak rozpoznać ochwat i jakie działania profilaktyczne wdrożyć, aby zminimalizować ryzyko choroby?

Świadome żywienie młodzieży jako inwestycja w przyszłość - Pasza dla źrebiąt Chrupka.

Każdy z hodowców koni wyznacza sobie za cel wyhodowanie konia, spełniającego określone walory użytkowe w różnych kierunkach, dobrze zbudowanego, w odpowiedniej kondycji i przede wszystkim zdrowego. Poza aspektem profilaktyki weterynaryjnej warto zwrócić uwagę na jego prawidłowe, zbilansowane żywienie już od pierwszych miesięcy życia. Na pierwszym miejscu należy wspomnieć o istotnym dostępie źrebiąt do pastwisk, zarówno ze względów żywieniowych jak i behawioralnych oraz kondycyjnych, zapewniając dużą dawkę ruchu dla młodego organizmu. Poza wypasem nadrzędną rzeczą jest dostęp do siana bardzo dobrej jakości. Jednak oprócz pasz objętościowych warto zwrócić uwagę na udział pasz treściwych w diecie, dedykowanych tej grupie żywieniowej.

Jak mistrzowie żywią swoje konie? Pasza dla koni sportowych.

Dla Michała i Grzegorza Kubiaków żywienie koni jest podstawową kwestią, na którą zwracają szczególną uwagę. Bez odpowiedniego żywienia, konie, nawet z najlepszym rodowodem, mogą nie odnieść efektu hodowlanego. Prawidłowe żywienie jest kluczem do zdrowi konia i jego sportowej kondycji.

Licencje dla ogierów karmionych Chrupką!

2-3 lutego 2021r. na terenie JKS Przybyszewo w Lesznie, Polski Związek Hodowców Koni przeprowadził polową wierzchową próbę dzielności ogierów ras szlachetnych.

Dlaczego warto wybrać ekstrudowane pasze dla koni?

Ekstruzja jest procesem uszlachetniania surowców i gotowych produktów. Zabieg ten poprawia m. in. strawność oraz przyswajalność składników pokarmowych, a w konsekwencji ułatwia koniom trawienie.

Czym jest ekstruzja pasz i dlaczego znalazła zastosowanie w produkcji pasz dla koni?

Ekstruzja to proces uszlachetniania surowców i gotowych produktów. W procesie tym, pod wpływem wysokiego ciśnienia, wysokiej temperatury i w krótkim okresie czasu, dochodzi do „zagotowania” ekstrudowanych produktów. Zabieg ten ma na celu poprawę strawności i przyswajalności składników pokarmowych, a w konsekwencji ułatwienie zwierzętom trawienia. Zmienia się zarówno struktura białek, tłuszczów, skrobi oraz włókna.

Karma antyalergiczna dla psa. "GrandPet + Chrupka to znaczy: zdrowo, smacznie i naturalnie!" .. i nie tylko

Ta znana maksyma, przypisywana Hipokratesowi – „Lepiej zapobiegać niż leczyć” obowiązuje niemal w każdej dziedzinie. Prawda ta sprawdza się w przypadku profilaktyki różnych chorób. Już Hipokrates wprowadził dietę jako środek profilaktyczny zapobiegający chorobom. Dzisiaj liczne badania naukowe potwierdzają ścisły związek między niewłaściwą, niezdrową dietą a powstawaniem najcięższych chorób, w tym nowotworów zarówno ludzi jak i zwierząt, Dlatego też prawidłowe - zbilansowane żywienie jest kluczem do dobrego zdrowia.

Optymalne technologie oraz idealny zestaw składników karmy dla Twojego psa

Stosując w żywieniu psów te dwa produkty: Chrupka i GrandPet można w sposób elastyczny dostosować energię i składniki prozdrowotne do potrzeb psa w zależności od jego potrzeb związanych z rasą, wiekiem, stanem zdrowia i kondycją ciała.